Rok szkolny 2017/18

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku


ENERGYLANDIA

          19 czerwca odbyła się wycieczka do Zatoru do Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia. Uczniowie ze Słupna, Święcieńca i Liszyna mieli okazję poznać smak ekstremalnych doznań. Gratuluję odwagi wszystkim śmiałkom, którzy skorzystali z dostępnych atrakcji. Dziękuję opiekunkom pani A. Żaczek, pani E. Rokickiej, pani M. Protas, pani A. Włochowskiej i panu G. Gomułce za wzorową opiekę nad uczniami podczas wycieczki i rodzicom moich uczniów za zaufanie. ENERGYLANDIO do zobaczenia za rok!

Kibicujemy naszym piłkarzom.  

Bądźcie z nami!


CZYTAMY DLA NIEPODLEGŁEJ

14 czerwca 2018 roku

Wycieczka do Borysewa - 13 czerwca 2018 roku

Wyróżnienie w konkursie „Nakrętka na wagę złota”

Kolejny raz przystąpiliśmy do Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Nakrętka na wagę złota”. Przez cały rok szkolny gromadziliśmy plastikowe nakrętki. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i uczniów naszej szkoły udało nam się zebrać 174 kg tego surowca. Nakrętki przekazaliśmy Fundacji ”Portal Fm- Pomagamy Dzieciom”. 14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 17 nastąpiło roztrzygnięcie konkursu. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie. Dla całej społeczności szkolnej został przekazany dyplom, puchar i nagrody książkowe. 
 Dwie uczennice- Julia i Dominika, które zebrały najwięcej nakrętek zostały imienne dyplomy i albumy. 
Na etapie szkolnym konkursu postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby: 
I miejsce - Julia Wiktorowska ( 23 kg), Dominika Nych ( 22 kg) 
II miejsce - Amelka Stefańska ( 18 kg) 
III miejsce - Kuba Nawrot, Mateusz Idźkowski, Kacper Maciejewski ( po 9 kg). 
Dziękujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wspomagali nasza akcję, przynosząc nawet niewielkie ilości nakrętek. 

Próbny alarm

12 czerwca 2018 roku

ZIELONA SZKOŁA

4 - 8 czerwca 2018

Gminny Dzień Dziecka w szkole w Słupnie

        30 maja nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Dniu Dziecka zorganizowanym na orliku przy Szkole Podstawowej im. abp A. J. Nowowiejskiego w Słupnie. Imprezę otworzyli wójt gminy Marcin Zawadka, Ewa Szymańska - radna sejmiku województwa mazowieckiego oraz młodzieżowy wójt gminy - Maciej Podgrudny. 
Zarówno młodsze jak i starsze dzieci znalazły tu coś ciekawego dla siebie. Były występy artystów z Krakowa dla najmłodszych, zabawy sportowe, dmuchany zamek i wiele innych atrakcji. Starsi uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach sportowych, zdobywając punkty dla swoich szkół. Przeciągali linę, walczyli o miano najlepszego kelnera, wprawnego koszykarza, a nawet ,,sadzili ziemniaki".  Dla szkoły zdobyli  puchar za trzecie miejsce. Puchary wręczali:
* zastępca wójta gminy Słupno - p. Agnieszka Ruclak,
* dyrektor CUW - p. gnieszka Biernat
* Maciej Podgrudny piastujący w środę, z okazji Dnia Dziecka, funkcję młodzieżowego wójta gminy Słupno.
          Posiedzenie III Sesji Rady Gminy Młodzieży

30 kwietnia 2018 roku

              My bawiliśmy się na boisku, a w tym samym czasie odbyło się posiedzenie III Sesji Rady Gminy Młodzieży, na której naszą szkołę reprezentowali Tosia z klasy I, Ania i Mikołaj z klasy IV oraz Anielka z klasy VI.

Rodzinny Piknik Profilaktyczny

26 maja 2018 roku

Zdrowo żyję i nie ryzykuję


26 maja 2018 roku spotkaliśmy się na pikniku profilaktycznym. Wielką niespodzianką dla wszystkich były występy rodziców i nauczycieli, którzy opowiedzieli o zamieszaniu w krainie baśni i trzeba przyznać, że zrobili to pięknie. Najlepiej świadczyły o tym gromkie brawa i aplaus zachwyconej widowni. Kazdy z aktorów otrzymał Dyplom - podziękowanie za podjęty trud przygotowań i występów. Jednym z punktów programu był także pokaz akcji ratunkowej oraz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu - niezawodnych jak zawsze -  ratowników płockiego WOPR. 
 Goście oraz uczniowie, obdarzeni różnorodnymi uzdolnieniami, realizowali swoje pasje, np. na stoisku plastycznym, gdzie własnoręcznie barwili płócienne torby, utrwalając na nich rysunki i hasła profilaktyczne, a dzieci chętnie korzystały z oferty malowania twarzy. Wielu uczestników pikniku zaprezentowało swoje zdolności muzyczne, biorąc udział w karaoke. Zwycięską drużyną okazała się  rodzina Dominika z klasy IIIa.  Gratulujemy!
Mogliśmy podziwiać także wspaniałe występy zespołów tanecznych z naszej szkoły, obejrzeć mecz piłki nożnej oraz uczestniczyć w zabawach i grach o charakterze sportowym. 
           W kąciku medycznym trzeba było wykazać się wiedzą na temat piramidy żywieniowej. Osoby zainteresowane mogły sprawdzić wzrost, poznać swoją wagę, obliczyć współczynnik BMI, a nawet sprawdzić wzrok. O problematyce prozdrowotnej przypominały także prace plastyczne - plakaty nawołujące do walki z uzależnieniami - wykonane przez uczniów, ogólnodostępne ulotki, broszurki, zagadki, rebusy i kolorowanki dla dzieci. Wybieraliśmy także Miss i Mistera Szkoły 2018. Zwycięskie korony zdobyli Jaś z klasy pierwszej i Dominika z klasy IV. Gratulujemy! 
         Przez cały czas trwania pikniku podniebienia gości rozpieszczane były na stoisku kulinarnym, gdzie serwowano kiełbaskę i różnorodne warzywa z grilla, owoce oraz zdrową lemoniadę domowej roboty. 
Ostatni punkt programu został zdominowany przez strażaków z OSP Słupno. Nie zawiedli i tym razem. Była to wielka frajda dla dzieciaków, zwłaszcza, że nie co dzień można obejrzeć dokładnie i posiedzieć w samochodzie strażackim, czy włączyć syrenę. Kulminacyjnym punktem programu były szaleństwa w pianie przygotowanej przez strażaków. Śmiechy, nawoływania, piski dzieci świadczyły tylko o tym, że pomysł był trafiony. Na szczęście aura również nam sprzyjała.  

Nasi kandydaci do Młodzieżowej Rady Gminy Słupno

Najpierw zaprezentowali się przed społeczniścią szkolną, przedstawiając swoje programy, a potem sposród nich wybieraliśmy jedną osobę - kandydata na młodzieżowego wójta gminy Słupno. Najwięcej głosów uzyskała Anielka Machowska. Trzymamy kciuki.

Pola Nadziei – finał akcji 

        20 maja wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na rzecz hospicjum przy kościele w Słupnie. Dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie: 
 • Ani Jabłońskiej 
• Dominice Nych 
• Martynie Stasiak 
• Julii Nowackiej 
 • Anielce Machowskiej 

Puszki przekazaliśmy przedstawicielce Caritas. Gdy pieniądze zostaną przeliczone zostaniemy poinformowani, ile udało nam się zebrać. 

Wycieczka do Kina Przedwiośnie w Płocku
na musical profilaktyczny Nowe szaty króla

        
            17 maja oglądaliśmy w plockim kinie musical profilaktyczny pt. Nowe szaty króla.  Mali widzowie, śledząc losy bohaterów, mieli możliwość przekonać się, że o wartości człowieka nie świadczy zasobny portfel ani też markowa metka przy ubraniu, ale to, w jaki sposób traktuje innych ludzi.

Nadzieja … w żółtych barwach

             11 maja dominowały w naszej szkole stroje w kolorze żółtym. Przypomnieliśmy sobie krótko ideę akcji Pola Nadziei , nieodłącznie związanej z żonkilem. Żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei, zwracają naszą uwagę na ludzi cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. 
Jest im potrzebna nadzieja, ale również wsparcie finansowe. W związku z tym zorganizowaliśmy kiermasz używanych zabawek i książeczek. Dzieci przynosiły niepotrzebne, w dobrym stanie zabawki, które były sprzedawane za drobną kwotę. Oprócz tego, że udało nam się zebrać trochę funduszy, zakupy na naszym kiermaszu sprawiły dzieciom wiele radości.  
           Akcja swój finał będzie miała w najbliższą niedzielę. Wolontariusze z naszej szkoły będą kwestować po Mszach Świętych przy kościele w Słupnie. Zebrane środki finansowe przekażemy na rzecz hospicjum w Płocku 

Konkurs Grafiki Komputerowej „ Pomocna dłoń”

       10 maja w Szkole Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Grafiki Komputerowej ph. POMOCNA DŁOŃ. Jury oceniało 33 prace uczniów edukacji wczesnoszkolnej, ze szkół w Rogozinie, Liszynie, Słupnie i Święcieńcu. Z naszej szkoły udział wzięły klasy IIIa i IIIb. W tej grupie wiekowej wiodące miejsca od I do III zajęli nasi uczniowie: 
I miejsce – Amelia Stefańska,
II miejsce – Mateusz Idźkowski, 
III miejsce – Aleksandra Damaziak 

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Konkurs Szkolny Klub Wolontariatu 

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą Szkolny Klub Wolontariatu. To już VIII edycja. 
   W okresie od listopada do kwietnia podejmowaliśmy różne działania przewidziane regulaminem konkursu: 
• obchodziliśmy Dzień Wolontariusza 
• braliśmy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, 
• zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczyliśmy na potrzeby hospicjum, w związku z akcją Pola Nadziei, 
• przeprowadzane były pogadanki na temat wolontariatu, altruizmu i empatii ( przez psychologa, przedstawicielkę Caritas i GOPS), 

• zachęcaliśmy uczniów do pomocy koleżeńskiej podczas przerw i zajęć świetlicowych 
• zorganizowaliśmy konkurs na przygotowanie opowiadania, wiersza na temat „Pomaganie jest fajne”. 

Sprawozdania z podejmowanych przez nas zadań zostały wysłane do organizatora konkursu - Studium Prawa Europejskiego, dzięki temu uzyskaliśmy certyfikat Szkolny Klub Wolontariatu. 

Lekcja w-f na basenie

Spotykamy się w każdy piątek.

Świętujemy 3 Maja

27 kwietnia 2018 roku.
       Dzisiaj obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Grupa uczniów zaprezentowała okolicznościową część artystyczną, w której przypomniane zostało niezwykle istotne wydarzenie z naszej historii. 
       W dalszej części spotkania udział wzięli także Goście z dalekiego Kazachstanu. Były to dwie studentki - siostry Krysia i Lena, których przodkowie zostali wysiedleni z Polski w latach 40. Dziewczęta studiują w Polsce, co jest możliwe dzięki Fundacji dla Rodaka. Do niedawna znały ten kraj tylko z opowieści swoich bliskich. Dziś opowiedziały nam o rodzinnej Karagandzie, o życiu w tym dalekim kraju, a także o swoich planach związanych z Polską. Dzięki temu, że obie wspaniale mówią po polsku (chociaż mieszkają tu od niedawna, jedna z sióstr - 3 lata, a druga tylko rok), mogliśmy wspólnie zaśpiewać Szła dzieweczka do laseczka. Ta wspaniała lekcja historii zakończyła się wspólnym zdjęciem. W tym szczególnym dniu pani dyrektor Jolanta Borowska pogratulowała Julce z klasy IIIb i Dominice z klasy IV wspaniałego występu, który miał miejsce dzień wcześniej na kiermaszu ogrodniczym. Dziewczyny pokazały klasę. Gratulacje otrzymali również uczniowie klasy siódmej, którzy zdobyli nagrodę za wykonanie makiety ekoogrodu. 


Uczniowie klas trzecich pisali Test kompetencji z OPERONU

26 kwietnia 2018 roku

XVI Językowa Corrida

25 kwietnia 2018 roku

Najpiękniejsze słowa dla Niepodległej 
         25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Liszynie odbyła się już XVI Językowa Corrida, czyli międzyszkolne spotkanie uczniów starszych klas szkół podstawowych gminy Słupno. Turniej przygotowały panie: Jolanta Borowska i Małgorzata Różańska. Naszą szkołę reprezentowali: Olga Śliwińska, Magdalena Nawrot i Bartosz Wojtalewicz – w rywalizacji drużynowej, a w rywalizacji indywidualnej Gabriel Dąbrówka i Piotr Oprawka. 
Główne hasło Najpiękniejsze słowa dla Niepodległej nawiązywało do obchodów stulecia odzyskania suwerenności Polski. Dlatego też jednym z zadań było przygotowanie recytacji tekstów o tematyce patriotycznej. Uczniowie Ojczyźnie dedykowali poważne wiersze, głównie K. K. Baczyńskiego, ale usłyszeliśmy także piękne słowa z „Wesela” S. Wyspiańskiego przypominające, że Polski – Ojczyzny powinniśmy szukać przede wszystkim w swoim sercu.   
Młodzi przedstawiciele gminnych szkół dowiedli też troski o język ojczysty, rozwiązując polonistyczne łamigłówki oraz pisząc test w ramach turnieju o tytuł Mistrza Języka Polskiego Gminy Słupno. Po raz pierwszy dołączyli do nich także dorośli: reprezentanci gminnych instytucji : Agnieszka Biernat, Monika Gadomska, Waldemar Kaczorowski, Bożena Wernik, radny – Jarosław Śliwiński, rodzice – Agnieszka Nowacka, przyjaciele szkoły – Anna Włochowska, Jan Waluś, a także pan wójt – Marcin Zawadka. 
Wszyscy z uwagą pochylili się nad zadaniami, choć przyznając później, że niektóre poprawne odpowiedzi wcale nie wydawały się oczywiste, jak chociażby to, że należy powiedzieć: coś przecieka mu przez palce a nie: między palcami. Ale chyba największym zaskoczeniem okazało się „jajko Kolumba”, czyli frazeologizm oznaczający proste rozwiązanie pozornie trudnego problemu. Dziękujemy i gratulujemy odwagi zwłaszcza tym, którzy po latach przerwy od szkolnych obowiązków zdecydowali się znów zmierzyć z formułą testu, by pokazać, że należy dbać o czystość i piękno ojczystego języka. 
        Młodym Mistrzem Języka Polskiego Gminy Słupno została po raz drugi Kinga Górczyńska ze Szkoły Podstawowej w Słupnie. Dla niej pan Wójt ufundował specjalną nagrodę. Nasz reprezentant – Piotr Oprawka zajął II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali książki i dyplomy. 
        Podczas spotkania wystąpiła Patrycja Malinowska – niewidoma wokalistka samouk, której muzyczna interpretacja patriotycznych tekstów była dla wszystkich wzruszającym doświadczeniem.  

Nasz Święty - apel poświęcony pamięci Jana Pawła II

            23 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji zbliżającej się 4 rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Uczniowie klasy IV w krótkim programie słowno- muzycznym przypomnieli życiorys Ojca Świętego oraz Jego nauczanie o świętości. Jan Paweł II głosił, że każdy z nas jest powołany do miłości i do troski o drugiego człowieka. Taka postawa jest drogą prowadzącą wprost do nieba. Po apelu uczniowie mogli zakupić kremówki, które, jak wiemy, były ulubionym ciastkiem naszego papieża.                 Jana Pawła II nie ma wśród nas już 13 lat, jednak pamięć o Nim jest wciąż żywa i na zawsze pozostanie w naszych sercach.  

Dziękujemy

     Pani dyrektor podziękowała grupie uczniów z naszej szkoły, którzy podjęli się trudu przygotowania i udziału w Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej. Są tu uczniowie z klas III - VII.

Spotkanie z pisarzem Rafałem Skarżyckim

13 kwietnia 2018 roku

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

12 kwietnia 2018 roku

Dzień Marchewki

10 kwietnia zorganizowaliśmy w szkole Dziń Marchewki. Stroje na dzisiaj miały być w barwach marchewki.  Przypomnieliśmy sobie jakie właściwości zdrowotne ma marchewka, jakie zwitaminy i minerały schowały się w tym chrupiącym warzywku. Jest tego całkiem sporo. Efekty naszej pracy można podziwiać na gazetce. Dla łasuchów było też marchewkowe chrupanko. Wielu uczniów podjęło zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym ph. Najciekawszy przepis na danie z marchewki. Tymczasem wpłynęły prace głównie od najmłodszych dzieci, które wykazały się dużą pomysłowością. Możemy teraz podziwiać  wystawę prac i wkrótce wybierzemy najciekawszą.

Szewczyk Dratewka w Szkole Muzycznej w Płocku

9 kwietnia 2018 roku

Szewczyk Dratewka

Baśń znana wszystkim dzieciom. Chętnie obejrzeliśmy ją ponownie. Tym razem jednak było nieco inaczej. Sami mogliśmy uczestniczyć w powstawaniu wielu scen i tym samym poznawać tajniki pracy na scenie. Bez wątpienia bardzo nam się podobało.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów.


Konkurs Pięknego Czytania

    
   ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
 Wisława Szymborska

W dniu 05.04.2018r. w naszej szkole odbyła się kolejna - XV edycja Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III. Po raz pierwszy również wzięły w nim udział mamy, które czytały teksty konkursowe razem ze swoimi pociechami. Brawo kochani rodzice za odwagę i przetarcie szlaków. Mam nadzieję, że dzięki Wam w kolejnym roku szkolnym do konkursu przystąpi więcej rodziców.           Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy samodzielnie wybrali teksty do czytania i przedstawili go swoim kolegom oraz jury. Uczniowie, którzy nie brali bezpośredniego udziału w konkursie, przygotowali piękną inscenizację pt. ,,Książka moim przyjacielem” oraz zaprezentowali multimedialną prezentację ph. Jak powstaje książka? 
Głównym celem konkursu było przede wszystkim motywowanie do czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytania, a nade wszystko doskonalenie umiejętności wyraźnego i wyrazistego czytania głośnego oraz pokazanie, jak miło można spędzać czas z rodzicami. 
Wszyscy uczestnicy czytali pięknie z zaangażowaniem, aż miło było słuchać, a ocenie podlegały następujące umiejętności: 
1. Płynność i bezbłędność czytania. 
2. Wyrazistość i dykcja. 
3. Interpretacja tekstu. 
4. Ogólne wrażenie artystyczne. 
5. Dyscyplina czasowa- (2-3 min.). 
Uczniowie i oczywiście rodzice poradzili sobie z zadaniem doskonale wręcz rewelacyjnie, wobec czego jury orzekło, że wszyscy otrzymają zasłużone I miejsce. Brawo. Uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i książki, a rodzicom - piękne, kolorowe kalendarze. 

DZIEŃ OTWARTY

        22 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie gościliśmy wspaniałe sześciolatki. Nasi goście, wspólnie z nami oglądali konkurs Mam talent, podziwiając różnorodne uzdolnienia swoich starszych koleżanek i kolegów. Z uwagi na wyrównany i wysoki poziom prezentacji jury postanowiło przyznać jednakowe nagrody wszystkim uczestnikom. Gratulujemy im odwagi, zaangażowania oraz pięknych, robiących duże wrażenie pokazów.
      W dniu dzisiejszym zaproponowaliśmy gościom oraz naszym uczniom ciekawe zajęcia w wielu pracowniach - plastycznej, portretowej, interaktywnej, przyrodniczej, teatralnej oraz spotkanie i pląsy z gromadą zuchową. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Można było obserwować ciekawe reakcje chemiczne i wybuch wulkanu. Z pomocą starszych kolegów dzieci rozwiązywały na komputerze różnorodne zadania, rysowały portrety z cienia, wykonywały prace plastyczne na folii, pomagały w przygotowaniu marzanny i palm wielkanocnych. Obejrzały także bajkę Czerwony Kapturek w wykonaniu uczniów klas IV - VII. Nasza szkoła stara się dbać o zdrowie, toteż przygotowaliśmy degustację zdrowego jogurtu naturalnego z musem jabłkowym. Każdego z naszych gości obdarowaliśmy także upominkami przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność. 
        Spotkanie zakończyło wspólne wyjście na boisko oraz spalenie w ognisku marzanny. Tym akcentem definitywnie pożegnaliśmy zimę. Drużyny chłopców tradycyjnie rozegrały mecz piłki nożnej, w którym zwyciężyła drużyna wiosny. Wierzymy, że to dobra wróżba.  

Międzyszkolne potyczki mistrzów języka angielskiego

15 marca 2018 roku
II Międzyszkolny Konkursu Czytelniczy z Języka Angielskiego ph. " Let's read" . 15 marca, po raz kolejny, w tym roku, w naszej szkole odbył się w II Międzyszkolny Konkursu Czytelniczy z Języka Angielskiego pt. "Let's read". 
         Celem konkursu było zapoznanie uczniów z literaturą anglojęzyczną, rozbudzanie wśród nich pasji czytelniczych, kształtowanie umiejętności czytania i zamiłowania do nauki języka obcego oraz integracja uczniów z różnych placówek szkolnych. W konkursie wzieło udział pięć szkół: Słupno, Miszewo, Święcieniec, Liszyno i Kanigowo. Tym razem trzyosobowe drużyny, skłdające się z uczniów klas IV, miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, pracując po raz pierwszy z książką z serii Penguin Readers pt. " Marcel and the white star."
     Uczniowie na początku szczegółowo zapoznali się z jej treścią, następnie rozwiązywali zadania dotyczące lektury, a na końcu prezentowali swoje umiejętności, czytając wybrany fragment tekstu z książki. Oceniana była wymowa, intonacja, płynność oraz interpretacja. Dodatkowo każdy uczestnik miał za zadanie powiedzieć kilka słów o sobie w języku angielskim. I choć konkurs naprawdę nie należał do najłatwiejszych, to nasi uczniowie wykazali się znakomitą umiejętnością posługiwania się językiem angielskim. 
   Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Katarzyna Niewinowska oraz pani Joanna Chrobot - nauczycielki języka angielskiego. 
Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Szkoła Podstawowa im abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Słupnie;
II miejsce - Szkoła Podstawowa, Zespół Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie; 
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie.
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panią Elizę Golatowską i panią Ilonę Konefał-Elgebaly nauczycielkę języka angielskiego z zaprzyaźnionej Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu. 

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy Was do udziału w kolejnym konkursie w przyszłym roku. 
            Dziękujemy również naszemu sponsorowi firmie Xeroserwis za ufundowanie I nagrody. 

Święto liczby π

14 marca

Spotkanie z poetką - panią Agnieszką Frączek

14 marca 2018 roku

Wycieczka do Warszawy

13 marca 2018 roku

Zwiedzanie budynku TVP

Na Stadionie Narodowym w Warszawie

Zabawy z językiem angielskim

Niecodzienna wizyta 

         Na sali sądowej Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Płocku odbyło się spotkanie uczniów klas IV i V z przewodniczącą tego działu - panią Justyną Wawrzyńczak. Na początku pani sędzia zapoznała nas z pracą sędziego, prokuratora i obrońcy. Uczniowie obejrzeli stroje oraz łańcuch sędziowski. Mogli też zadawać pytania. Następnie odbyła się rozprawa, w której uczniowie brali czynny udział. Celem posiedzenia sądu było ustalenie, czy wilk z bajki o Czerwonym Kapturku był winny zarzucanego mu czynu? Oskarżony wilk został obciążony zarzutami i mimo zeznań świadków i obrony został skazany na dwa miesiące sprzątania lasu. Natomiast Czerwony Kapturek też nie był bez winy, bo gdyby szedł właściwą drogą i nie rozmawiał z nieznajomym, nic złego by się nie stało. Uczestnicząc w tej symulowanej rozprawie sądowej, uczniowie mogli wykazać się pomysłowością szukając odpowiednich argumentów, w odgrywanych rolach: sędziego, prokuratora, obrony czy oskarżonego. Okazało się, że nie było to takie proste. Wycieczka do sądu była pouczającą i interesującą lekcją wychowawczą.   

Wspaniała premiera naszego kółka teatralnego


Dziś  o 17.00 w Szkole Podstawowej w Liszynie gościliśmy Herculesa Poirota. 

         Morderstwo odbyło się....polała się krew...byli ranni, byli też zamordowani (wszystkie trupy zostały uprzątnięte). Mordercę zdemaskowano. Zadowolenie Herculesa Poirota i inspektora Craddocka - bezcenne. Dziękujemy Oldze Śliwińskiej, Julce Nowackiej, Marice Mazurowskiej, Oliwii Zych, Amelii Nawrot, Ani Jabłońskiej, Dominice Nych, Anieli Machowskiej, Wiktorowi Kapuścińskiemu, Bartkowi Strzałkowskiemu, Kacprowi Pecynie, Adamowi Niedzielskiemu i naszemu operatorowi świateł - Magdzie Nawrot oraz reżyserowi całego przedsięwzięcia - naszej polonistce, pani Małgorzacie Różańskiej.

Realizacja projektu Dni Zdrowia

26 lutego - 2 marca

IV dzień

Spotkanie z pielęgniarką szkolną
* klasy I - III nt. W trosce o zdrowe zęby
* klasy IV - VII nt. Dbamy o higienę

Ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród

* Konkurs plastyczny Żyję zdrowo
* Konkurs ph Owocowy ludzik

III dzień

Trzeciego dnia uczniowie zostali zaproszeni na degustację produktów mlecznych (serków naturalnych) z owocowym kleksem. Bardzo smakowały naszym łasuchom, bo wielu z nich przychodziło po drugą porcję.
Zorganizowaliśmy także wystawę postaci z owoców i warzyw, wykonanych samodzielnie przez uczniów w ramach konkursu. Były wyjątkowo piękne. Mamy czym się pochwalić.

Wystawa prac ph. Owocowy ludzik

Degustacja produktów mlecznych z owocowym kleksem

Aerobik podczas przerwy

II dzień

     W drugim dniu naszej akcji uczniowie przygotowywali pyszne przekąski owocowo - warzywne, a na drugiej przerwie zaczęła się wspólna degustacja.
Na korytarzu szkolnym wykonana została okolicznościowa gazetka Dbaj o zdrowie, której treść przypomina wszystkim, jakie czynniki mają znaczący wpływ na zdrowie każdego człowieka.

Przygotowanie zdrowej, owocowo - warzywnej przekąski i wspólna degustacja 

Okolicznościowa gazetka Dbaj o zdrowie

I dzień

        W pierwszym dniu realizacji projektu uczniowie klasy IIIb zaprosiłi wszystkich do obejrzenia inscenizacji Jak to zrobiłaś, babciu?  W czasie występów zaproponowali także wspólne zabawy ruchowe przy muzyce.

   Wykonana została również wystawa prac plastycznych ph. Żyję zdrowo, które
uczniowie wszystkich klas wykonywali w tygodniu poprzedzającym nasze Dni Zdrowia. 

Inscenizacja Jak to zrobiłaś, babciu 
w wykonaniu uczniów klasy IIIb

Wystawa prac plastycznych ph. Żyję zdrowo

Spotkanie z grupą rekonstrukcyjną


      Dzisiaj, 27 lutego w godz. 13.30 – 14.30 w Szkole Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie  gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Historycznego im. 11 Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych, których celem jest propagowanie i poszerzanie wiedzy na temat historii Polski, a zwłaszcza okresu II wojny światowej i działalności Żołnierzy Wyklętych. Członkowie tej płockiej grupy rekonstrukcyjnej przypominają o bohaterach walczących o wolną Polskę, min. odgrywając różne sceny z partyzanckiej rzeczywistości. Wzięli też udział w nagraniu filmu „Kochankowie z lasu”, opowiadającego o losach młodzieży, która stając przed tragicznym wyborem: miłość, realizacja marzeń czy walka za ojczyznę - stawała po stronie służby Polsce.
       W dzisiejszym, pierwszym spotkaniu (które pomogła zorganizować pani Ewa Stańczak) uczestniczyły grupa starsza przedszkola „Niezapominajka” oraz uczniowie klas I – III naszej szkoły. Drugie spotkanie dla klas IV – VII odbędzie się 6 marca. 
   

Konkurs ph. Młodzież zapobiega pożarom

       W piątek 23 lutego nasi uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali Magdalena Nawrot (III miejsce), Julia Nowacka (IV miejsce) oraz Marcin Sztejdur i Bartosz Strzałkowski. Gratulujemy!

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

       W środę w Szkole Podstawowej w Liszynie uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wyznali, że język polski kochają, znają i szanują. Na dowód tego płynnie recytowali językowe łamańce, a w dyktandzie starali się zrobić jak najmniej błędów, choćby pisząc zdanie: „Nad rzeczułką nietoperze taszczą paczkę poprzez perze” i wspólnie ćwicząc wymowę „znajdowali radość w każdym słowie”. Czego też wszystkim życzą, nie tylko w Dniu Języka Ojczystego. 

W roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyliśmy w programie Śniadanie Daje Moc.
Zdobyliśmy CERTYFIKAT


Pożegnaliśmy karnawał

13 lutego 2018 roku

KRÓL  I KRÓLOWA BALU
GRATULUJEMY!


Spotkanie Pokoleń

8 lutego 2018 roku

 Już po raz 15. w SP w Liszynie spotkały się dwa pokolenia – babcie i dziadkowie oraz ich wnuczęta. Świętowanie Dnia Babci i Dziadka nastąpiło w tym roku nieco później z uwagi na fakt, że według kalendarza wypadał w czasie ferii zimowych. Myślą przewodnią spotkania było hasło Z babcią i dziadkiem zdrowo i wesoło. Goście nas nie zawiedli i jak każdego roku licznie przybyli na uroczystość. 

To były wspólne, miłe chwile, a babcie i dziadkowie z dumą i łezką w oku śledzili artystyczne popisy ukochanych wnucząt. Przyznać trzeba, że dzieci bardzo się starały i ze sceny popłynęło wiele ciepłych słów pod adresem gości. Przygotowane samodzielnie piękne upominki, wspaniałe życzenia oraz salwy buziaków dopełniły reszty. 

Nasi goście delektowali się herbatką, świeżymi owocami, a także dostarczonymi przez mamy i babcie pysznymi i zdrowymi ciastami z domowego wypieku. Babcie i dziadkowie podziwiali swoje portrety, wykonane przez dzieci i chętnie zabierali je do domu, na pamiątkę. Uczestniczyli we wspólnych zabawach z wnuczętami. Było zdrowo i wesoło. Już dziś serdecznie zapraszamy babcie i dziadków na spotkanie w przyszłym roku! 

Dzień Bezpiecznego Internetu - 6 lutego 2018r.

Dzień Bezpiecznego Internetu - DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. 
Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. 

Nasze dzieci też zbierają elektrośmieci


KLASA PIERWSZA REALIZOWAŁA PROGRAM AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKASprawozdanie z realizacji programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie kl. I naszej szkoły pod kierunkiem swojej wychowawczyni realizowali ogólnopolski program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka” . Głównym celem programu było wdrożenie uczniów klas pierwszych do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabaw. 
      Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, które realizowane były w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Z wielką ochotą, zapałem i satysfakcją wypełniały książeczki otrzymane od organizatorów. W trakcie realizacji dzieci uczyły się jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze zarówno w mieście, na wsi i poza terenem zabudowanym. 
Uczyły się również o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze a także jak rozsądnie i bezpiecznie korzystać z Internetu. Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych
 oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. W działania związane z realizacją programu zaangażowani byli również rodzice, którzy otrzymali broszury informacyjne podczas spotkania z wychowawcą klasy. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” . 

Zostaliśmy docenieni

Nasi wolontariusze

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

My też tam byliśmy

Nasi wolontariusze


Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej również kwestowali w dniu dzisiejszym. Nie było łatwo, bo na dworze zimno, ale daliśmy radę.

Mali artyści

Dziewczęta z klas I - IV pięknie śpiewały piosenkę W przyjaźni tkwi siła.

Pokaz tańca

Mali artyści zatańczyli polkę J. Straussa pt Święto Ognia

Nasze mamy też stanęły na wysokości zadania

Wspierając orkiestrę przygotowały dla smakoszy zdrową kuchnię domową:  chleb własnego wypieku, domowe powidła, wyborny, aromatyczny smalec oraz kiszone ogórki. Trudno było się oprzeć.

Nasze orły

Pani dyrektor wręczyła dziś stypendia za osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie w I semestrze roku szkolnego 2017/2018, ufundowane przez Wójta Gminy Słupno. Otrzymali je (od lewej) Olga Śliwińska - kl. VI, Bartosz Wojtalewicz - kl. V, Gabriel Dąbrówka - kl. V, Anna Jabłońska - kl. IV oraz Oskar Kondracki - kl. IV (nieobecny w tym dniu). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Mali kolędnicy z Liszyna

            8 stycznia uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Ewy Popowskiej i pana Jana Jakubowskiego, który przygrywał na akordeonie, zaprezentowali krótkie przedstawienie pt: „Przybyli kolędnicy z wesołą nowiną”. Z tą wesołą nowiną udaliśmy się do DPS w Miszewie, Urzędu Gminy w Słupnie, GOPS, żłobka, szkoły podstawowej i przedszkola w Słupnie. W ten sposób chcieliśmy przypomnieć nieco zapomnianą już tradycję kolędowania i złożyć wszystkim noworoczne życzenia.

Dbamy o bezpieczeństwo

W piątek, 21 grudnia naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci oraz przedstawiciel straży leśnej. Spotkanie z uczniami poświęcone było sprawom bezpieczeństwa dzieci podczas zabaw w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Nasi goście przypomnieli niezwykle ważne zasady właściwego zachowania się w różnych sytuacjach, zwracając szczególną uwagę na zagrożenia związane z używaniem petard podczas zabawy sylwestrowej.
Druga część spotkania poświęcona była zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem uczniów w sieci. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, co to jest cyberprzemoc i jak sobie z nią radzić. 

Szkolne spotkanie wigilijne
20 grudnia 2017 roku

          20 grudnia w naszej placówce odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz licznie przybyłych członków rodzin naszych uczniów. Podczas tegorocznej uroczystości towarzyszyło nam „Betlejemskie Światło Pokoju”- płomień braterstwa, jedności i pokoju. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich jasełka ” Mały pastuszek i wielki rozbójnik” oraz wspólne kolędowanie. Młodzi aktorzy wcielili się w role biblijnych bohaterów oraz rozbójnika, próbującego pokrzyżować im plany dotarcia do betlejemskiej stajenki. Miłość i dobroć małego pastuszka zdołała skruszyć serce rozbójnika i zaprowadzić go do Betlejem. Słowa Matki Bożej wypowiedziane do pastuszka i rozbójnika: „Najwięcej dajesz Bogu dzieląc się z innymi”, były motywem przewodnim całego przedstawienia. 

Po jasełkach dzieci z klas młodszych zaprezentowały świąteczny układ taneczny, który nagrodzony został gromkimi brawami. Następnym punktem naszej uroczystości był kiermasz pierników i ozdób świątecznych. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby hospicjum, w związku z akcją Pola Nadziei prowadzoną od kilku lat w naszej szkole. Uwieńczeniem naszego wigilijnego spotkania była wizyta św. Mikołaja, który wręczył dzieciom paczki ze słodyczami. 

Galeria prac wykonanych na kiermasz 

Betlejemskie Światło Pokoju

 W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. 

      W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się, by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich zuchy i harcerze ZHP, pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

W PARKU TRAMPOLIN

13 grudnia szaleliśmy w Parku Trampolin w Płocku. Najpierw obowiązkowe skarpety antypoślizgowe, a później mnóstwo zabawy. Żal było odjeżdżać, ale to, co dobre szybko się kończy. Musimy to powtórzyć.

GMINNE MIKOŁAJKI W SŁUPNIE


My też pięknie się zaprezentowaliśmy

Nasze najmłodsze tancerki pięknie zaprezentowały się w tańcu do muzyki J. Straussa. Była to polka Święto ognia

Starsi uczniowie również zaprezentowai się wspaniale. Wykonanali układ taneczno - gimnastyczny do utworu Mariah Carey All I want for Christmas is You.

Dominik Dąbrówka młody karateka z klasy IIIa

     Dominik trenuje karate od września 2017 roku. Ma już swój pierwszy, wielki sukces. W sobotę, 9 grudnia, wziął udział w V Mikołajkowym Turnieju w Karate Tradycyjnym. Wystartowało w nim 315 zawodników. 

Dominik zdobył II miejsce w swojej grupie zawodników. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Konkurs plastyczny
Najpiękniejsza karta świąteczna

Konkurs plastyczny 
 Najpiękniejsza karta świąteczna

7 grudnia odbył się w naszej szkole doroczny konkurs plastyczny ph. Najpiękniejsza karta świąteczna. W tym roku miał charakter warsztatów, podczas których poszerzyliśmy nasz warsztat twórczy o nową technikę zwaną quilling. 

Trzeba przyznać, że choć wymaga ona dużego zaangażowania i dobrej sprawności manualnej, to uczestnicy stanęli na wysokości zadania i stworzyli piękne prace. Jury miało nie lada problem, by wybrać kilka najlepszych, ale udało się.
Młodsza grupa wiekowa

Nela Domińska - klasa IIIa Szkoła Podstawowa im. abp A. J. Nowowiejskiego w Słupnie, 
Aleksandra Damaziak - klasa IIIa oraz Zosia Niewinowska - klasa IIIb obie ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie. 
Wyróżnienie - Antonina Niewinowska - klasa I Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie.

Starsza grupa wiekowa

Magdalena Nawrot - klasa VII Szkoła Podstawowa im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie, 
Kinga Kopyrska - klasa VI oraz Kinga Pietrzak klasa V - obie ze Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu. 
Wyróżnienie - Amelia Drajkowska - klasa V Szkoła Podstawowa im. Małego Powstańca w Święcieńcu.   


Święty Mikołaj w naszej szkole

Mikołaj w klasie pierwszej

       W dniu dzisiejszym, tzn. 6 grudnia, święty Mikołaj, wpadł na chwilkę do naszej szkoły, by wręczyć parę paczuszek grzecznym dzieciom. No, klasa pierwsza musiała być wyjątkowo grzeczna, bo pod naszymi drzwiami zostawił prezent każdemu dziecku. Mało tego, ja jako wychowawczyni, też musiałam ładnie dzieci uczyć, skoro nawet i ja dostałam paczuszkę. Ależ dobry ten święty Mikołaj! Szkoda tylko, że nie spotkał się z nami osobiście. Zapewne pognał do innych dzieci, które również na niego czekały z wielką niecierpliwością. Prezenty sprawiły nam wielką radość i spowodowały ogromny uśmiech na każdej twarzy. Miały taką siłę, że jedno z dzieci to nawet brzuszek przestał boleć. Dlatego my, klasa 1 bardzo dziękujemy świętemu Mikołajowi i jego wszystkim pomocnikom za te wspaniałe prezenty. No i oczywiście obiecujemy być grzecznymi przez cały następny rok, żeby znowu zasłużyć sobie na jego wizytę. Do zobaczenia święty Mikołaju w przyszłym roku. Tylko prosimy nie zapomnij o nas! 

W klasie trzeciej b też był Mikołaj

Każdy z uczniów otrzymał drobny upominek, a w ramach prezentu nasz święty zaprosił dzieci do Parku Trampolin Adrenalina w Płocku. Już nie możemy się doczekać. Każdy z uczniów chciał mieć zdjęcie przy choince.

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Spotkanie z przedstawicielkami płockiej CARITAS
     W związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Caritas Diecezji Płockiej. Pani Małgorzata Przemyłska przybliżyła nam historię wolontariatu, opowiedziała o różnorodnych zadaniach, jakie mogą być podejmowane w tym zakresie. Nie zabrakło tez wspólnej zabawy, np. w „ pajęczynę dobroci.” Miała ona uświadomić nam, jak ważne jest zaangażowanie i współpraca wielu ludzi, aby móc czynić dobro.  

Warsztaty piernikowe
     W naszej szkole zapachniało świętami

W piątek 1 grudnia odbyły się u nas warsztaty piernikowe. Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Młodsza - to uczniowie klas I, IIIa i IIIb, starsza grupa to uczniowie klas IV - VII. Każdy z uczestników samodzielnie dekorował otrzymany piernik, wykorzystując do tego lukier i słodkie elementy dekoracyjne. Wszystkie prace wypadły wyjątkowo pięknie. Na koniec dzieci otrzymały niespodzianki - pamiątkowe medale z piernika.

 MŁODSZA GRUPA - KLASY I - III

STARSZA GRUPA - KLASY IV - VII

ANDRZEJKI'2017

Z życia zuchów i harcerzy - andrzejki

Wyjazd do Parku Trampolin Adrenalina

W listopadzie klasy IV i V wybrały się do Parku Trampolin Adrenalina. Jest tam kilkanaście trampolin i inne atrakcje do akrobacji. Na początku jedna z instruktorek przeprowadziła nam rozgrzewkę, a później już „hulaj dusza” . Uczniowie „fruwali” w powietrzu i nie tylko. Niektórzy pod okiem trenera próbowali wykonać salta, nurkowali w gąbkach, huśtali się na linach. Były też zawody, kto kogo szybciej zrzuci z belki.     

Światowy Dzień Pluszowego Misia  

24 listopada przygotowaliśmy dla najmłodszych uczniów oraz dzieci z zaprzyjaźnionej grupy „ Wiewiórki” z Samorządowego Przedszkola w Słupnie oddział w Liszynie spotkanie z wielkim pluszowym misiem. 

Wszyscy przyszli na nie ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Impreza rozpoczęła się od pogadanki. Maluchy poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata, obejrzały także pokaz multimedialny pt. "Najpiękniejsze misie w bajce w filmie w przyrodzie” 

Wszyscy mieli także okazję zobaczyć wystawę książek, których bohaterami były małe pluszowe niedźwiadki : Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Paddington, Coralgol, Gumisie oraz wziąć udział w konkursie "Wiedzy misiowej". 

Wysłuchały również wiele ciekawych i niekiedy zabawnych wierszy o misiach, które prezentowały ich wychowawczynie.


    Ukoronowaniem spotkania były wesołe zabawy z misiem,pląsy oraz słodkie nagrody : - jedzenie miodku 
    - zręczne łapki misia 
    - rysowanie portretu niedźwiadka z zamkniętymi oczami 
    - zbieranie jagódek. 
    Zachęcam wszystkich Rodziców do czytania dzieciom książek o misiach w jesienno długie wieczory. To na pewno będzie miło spędzony czas z dzieckiem, a przy okazji można przytulić pluszaka.  

Aktywna lekcja języka angielskiego

Spotkanie z terapeutąW piątek, 17 listopada uczniowie z naszej szkoły spotkali się z panią Małgorzatą Głowacką, która na co dzień pracuje z osobami zmagającymi się z różnymi uzależnieniami. 
Takim właśnie zagadnieniom z zakresu profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej poświęcone były warsztaty zdrowotne. Uczniowie obejrzeli najpierw film o zmaganiach z uzależnieniami, a potem rozmawiali z naszym gościem. Dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawali pytania. 
Nasze warsztaty realizowaliśmy metodą projektu. Spotkanie z terapeutą to kolejny etap realizacji zaplanowanych zadań profilaktycznych. 
Święto Niepodległości 
w naszej szkole

   10 listopada świętowaliśmy w szkole 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Starsi uczniowie wzięli udział w zabawie pt. „Droga Polski do niepodległości”, w trakcie której musieli wykazać się dobrą  znajomością historii naszego kraju. Zmierzyli się z rebusami, testami, wykreślankami, pieśniami patriotycznymi. Na szczęście zwyciężyli. 
   W tym samym czasie młodsi uczniowie pod okiem swoich opiekunów rozwiązywali zadania, dzięki którym lepiej poznali postać Józefa Piłsudskiego. Zwieńczeniem obchodów była akademia pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem”, w trakcie której uczniowie klasy VI nie tylko przypomnieli okoliczności odzyskania niepodległości, ale też uświadomili nam, że wolność jest ważna dla każdego z nas i że codziennie z niej korzystamy.

   ŚNIADANIE DAJE MOC

 

    Już po raz czwarty wzięliśmy udział w tej akcji, a po raz drugi do współdziałania udało nam się zachęcić także uczniów starszych klas.

Każda z grup wcześniej samodzielnie ustalała, co przyniesie, oraz jaką potrawę wykona. Był tylko jeden warunek, że ma to być zdrowa żywność. 

Od rana w całej szkole unosił się zapach warzyw i owoców, pięknych kolorowych kanapek oraz wspaniałych sałatek.

Chociaż na stołach nie było czipsów, coca coli ani innych niezdrowych frykasów - ulubieńców naszych uczniów, to i tak wszystko wyglądało niezwykle apetycznie i było bardzo smaczne. Chętnie powtórzymy to za rok.


Warsztaty zdrowotne

Realizowaliśmy projekt ph.
Dziękuję nie piję, nie zażywam.

   W dniach 26.10.2017 - 10.11.2017 r. realizowaliśmy w naszej szkole, metodą projektu, kolejne już warsztaty zdrowotne ph. Dziękuję, nie piję, nie zażywam. W tym roku poruszały one tematykę profilaktyki uzależnień. Akcję zaczęliśmy ciekawą prezentacją multimedialną pt. W świecie złudzeń. Wspólnie stworzyliśmy gazetkę o przyczynach uzależnień oraz ich dużej szkodliwości, rozwiązywaliśmy też zagadki, rebusy, a pierwszaki układały i kolorowały puzzle. Zorganizowaliśmy wystawę rymowanych haseł antyalkoholowych i antynarkotykowych,

 które były dziełem naszych uczniów. Ten sam temat przewijał się w pracach konkursowych - plakatach wykonanych przez uczniów. Dużą atrakcją stały się zajęcia warsztatowe z użyciem ALKOgogli, NARKOgogli oraz SENgogli demonstrujących różnorodne stopnie upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu, zażyciu narkotyków oraz w chwili dużego zmęczenia. Trudno było trafić do dziurki od klucza, a wyznaczona liną droga do przejścia w goglach też miała obok jedną lub więcej kopii. Jak tu odgadnąć, którą można śmiało iść?

 SPOTKANIE UCZNIÓW 
Z POLICJANTAMI


Od wielu lat nasza szkoła współpracuje z policją. Systematycznie odwiedza nas pan aspirant Jacek Nowak, który często przypomina uczniom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, ale i w kontaktach z obcymiosobami, zwierzętami oraz podczas zabaw. Tym razem spotkanie z dziećmi również poświęcone było tym zagadnieniom.


PANI POLICJANT W KLASIE I

Dzień Edukacji Narodowej         16 października 2017 roku nauczyciele, wszyscy pracownicy szkoły oraz uczniowie wspólnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej. 

Nasza uroczystość rozpoczęła się "lekcją" w wykonaniu dziewcząt i chłopców z klasy VI - poprowadziła ją Magdalena Nawrot. "Zestaw niezbędny" dla nauczyciela zaprezentowali Amelia Nawrot i Kasjan Klusiewicz.

"Kochać szkołę..., jak to łatwo powiedzieć" - tymi słowami do melodii Piotra Szczepanika rozpoczęła się część dedykacji. A na koniec prezent - piosenka "Wielki Mały Człowiek" w wykonaniu uczniów klas VI i VII.
POMAGAJ POMAGAĆ!
Październik to miesiąc, w którym obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W tym roku w naszej szkole obchodzony był w trzech. etapach.Odwiedziła nas pani Marta Kwiatkowska, która wraz z panem Marcinem Różalskim prowadzi Stowarzyszenie „Pomagaj Pomagać Różaland”. Ggłównym celem jest ratowanie koni przed śmiercią w rzeźni.

Klasa III a wybrała się właśnie na wycieczkę do Różalandu. Poznaliśmy jego mieszkańców: 13 koni, 3 świnki, 3 kozy, koty i psy. Przywieźliśmy karmę zakupioną ze zbiórki, która została przeprowadzona wśród całej społeczności szkolnej.


Mieliśmy okazję aktywnie uczestniczyć w pracach przy zwierzętach to jest: karmieniu, wyprowadzaniu na wybieg oraz  czyszczeniu zwierząt. Pobyt bardzo nam się podobał i na pewno będziemy kontynuować współpracę. 

Następnym elementem obchodów było zaproszenie do szkoły gości niezwykłych i bardzo ważnych. Wielu naszych uczniów przyprowadziło swoich czworonożnych przyjaciół. Były to min. króliki, psy, koty, chomiki, kawie domowe (świnki morskie).
Każdy właściciel opowiadał historię swojego przyjaciela oraz o 
obowiązkach, jakie wynikają z tytułu jego posiadania. Między czworonogami nawiązywały się również nici sympatii. Spotkanie przebiegało w miłej i czasami w dość głośnej atmosferze. Tu i ówdzie słychać było kwiczenie szczekanie, miauczenie i piszczenie. Pamiętajmy! Zwierzęta też mają uczucia, jeśli im pomożesz, odpłacą Ci się dozgonną przyjaźnią i oddaniem! 

                     SPOTKANIE Z PANIĄ PSYCHOLOG

W Zakątku Odkrywców w Stróżewku5 października 2017 roku nasi uczniowie odwiedzili Zakątek Odkrywcóww Stróżewku. Tutaj mogli poczuć się i stać się prawdziwymi naukowcami. 

W części fizycznej mali badacze poznawali prąd. Dowiedzieli się co to takiego i skąd się bierze, Każdy uczeń samodzielnie konstruował elektrochemiczne ogniowo oraz mógł wykonać układ pomiarowy do badania przewodności.


Każdy z młodych badaczy wykonywał doświadczenia na odpowiednio przygotowanym stanowisku. Dzieci przygotowywały roztwory oraz badały ich właściwości. Dużą atrakcją była samodzielnie przeprowadzona zaskakująca reakcja chemiczna. 

Uczymy się, doświadczając.   DZIEŃ CHŁOPAKA

       Nasze dziewczęta nie zapomniały o swoich kolegach i z okazji Dnia Chłopaka zaprosiły ich na dyskotekę. Skoczne rytmy same zachęcały do tańca, a koleżanki przygotowały także kilka zabawnych konkursów.

NASZ ŚWIAT POSPRZĄTANY  

 Tradycyjnie we wrześniu bierzemy udział w akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna przebiegała pod hasłem Nie ma śmieci – są surowce. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki, wyruszyliśmy na wyznaczone tereny aby je posprzątać. Dopisywały nam nie tylko humory ale też piękna, słoneczna pogoda. Nasze gospodarstwa domowe produkują wiele ton śmieci. Realizując hasło kampanii spróbowaliśmy udowodnić, że niektóre można wykorzystywać ponownie na różne sposoby. Ogłosiliśmy także szkolny konkurs  ekologiczny w 4 kategoriach:

I - dla klas I-IV, 
II - klasy V-VII, 
III - najciekawszy pomysł, 
IV- największa liczba wykorzystanych odpadów. 
       W konkursie wzięło udział 36 uczniów i zrealizowano 37 ciekawych i bardzo zaskakujących pomysłów. Podsumowanie naszych działań oraz wręczenie nagród odbyło się przy ognisku i wspólnej zabawie dyskotekowej z okazji Dnia Chłopaka. 

WYBORY DO SAMORZĄDU    


W piątek 22 września 2017r. swoją działalność wznowił samorząd uczniowski. Pani dyrektor Jolanta Borowska ogłosiła wybory opiekuna oraz rady samorządu.

Uczniowie, kilka dni wcześniej zgłaszali swoje kandydatury i starali się możliwie najlepiej zaprezentować programy wyborcze, by zdobyć jak najwięcej głosów. W dniu wyborów wszyscy spotkali się na korytarzu szkolnym, by wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. 
 Po podliczeniu głosów okazało się że opiekunem samorządu została pani Małgorzata Różańska, a do nowej rady samorządu weszli kolejno: 

   Magdalena Nawrot - przewodnicząca, Gabriel Dąbrówka - zastępca, Kasjan Klusiewicz - sekretarz. Gratulujemy zwycięzcom! Życzymy mnóstwa ciekawych pomysłów i jeszcze więcej sukcesów.


ŚWIĘTO SZKOŁY W LISZYNIE
19 września to dzień, w którym obchodzimy Święto Szkoły. W tym roku szkolnym zapamiętają go szczególnie uczniowie klasy pierwszej, którzy wspólnie z wychowawczynią - panią Dorotą Morawską dumnie wkroczyli na salę w rytm Marsza Radeckiego. 

 

Wesołe maluchy serdecznie powitała pani dyrektor Jolanta Borowska oraz uczniowie z klas starszych. Pierwszaki zaprezentowały piękną część artystyczną, którą przygotowały pod okiem wychowawczyni.W obecności pocztu sztandarowego dzieci złożyły ślubowanie, a pani dyrektor pasowała ich dużym, kolorowym ołówkiem na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie. Na zakończenie oficjalnej części spotkania - wychowawczyni wręczyła im upominki ufundowane przez Radę Rodziców.  


PASOWANIE NA UCZNIA    Święto naszej szkoły zakończyło spotkanie z panem Janem Walusiem - z zamiłowania historykiem, a także aktywnym członkiem Klubu Historii i Tradycji Lokalnej w Słupnie. Wspólnie z innymi pasjonatami historii gminy wydali książkę prezentującą krzyże i kapliczki znajdujące się na tym terenie. Planują także kolejne publikację, przedstawiającą dzieje naszego regionu.

WYJAZD DO POPOWA KOŁO WARSZAWY 

 

W sobotę 9 września czterech wytypowanych wolontariuszy wraz z opiekunem brało udział w uroczystej inauguracji kampanii „Pola Nadziei 2017/2018” realizowanej przez Caritas Diecezji Płockiej, która odbyła się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym w Popowie Letnisko k. Warszawy. Spotkanie było miłą formą podziękowania wolontariuszom za pomoc, chęć działania i duże zaangażowanie w charytatywne akcje Caritas Diecezji Płockiej. 

Program pobytu przedstawiał się następująco: 
1. Msza św. inaugurująca kampanię Pola Nadziei, 
2. wręczenie upominków wybranym wolontariuszom, 
3. obiad, 
4. gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów,
5. kolacja w formie grilla.
        Spotkanie, które sprawiło wszystkim wiele radości, a jednocześnie przypomniało nam, że warto i trzeba pomagać innym, zakończyło się dopiero o godzinie 20.00. 
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu. W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach ubiegłych, nadal będziemy podejmować różne działania na rzecz hospicjum w ramach akcji Pola Nadziei. 

PIERWSZY DZWONEK   W tym roku pierwszy dzwonek zabrzmiał dopiero 4 września. Również po raz pierwszy jako dyrektor uroczystość otworzyła pani Jolanta Borowska. W inauguracyjnym przemówieniu, nakreśliła plan działań na najbliższe lata. 

 

Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Słupno, pan Marcin Zawadka, wręczył pani dyrektor piękny bukiet kwiatów,  witając ją w imieniu organu prowadzącego i swoim własnym oraz życząc wielu sukcesów na nowej drodze zawodowej. Zaraz po nim dziewczęta z klas VI i VII zaprezentowały okolicznościową część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Anny Pesty. Naszą uroczystość zakończyły spotkania wychowawców z uczniami w ich klasach.


Witamy pierwszy raz po wakacjach.