Pola nadziei

Rok szkolny 2017/2018

Wyróżnienie w konkursie „Nakrętka na wagę złota”

Kolejny raz przystąpiliśmy do Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Nakrętka na wagę złota”. Przez cały rok szkolny gromadziliśmy plastikowe nakrętki. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i uczniów naszej szkoły udało nam się zebrać 174 kg tego surowca. Nakrętki przekazaliśmy Fundacji ”Portal Fm- Pomagamy Dzieciom”. 14 czerwca w Szkole Podstawowej nr 17 nastąpiło roztrzygnięcie konkursu. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie. Dla całej społeczności szkolnej został przekazany dyplom, puchar i nagrody książkowe. 
 Dwie uczennice- Julia i Dominika, które zebrały najwięcej nakrętek zostały imienne dyplomy i albumy. 
Na etapie szkolnym konkursu postanowiliśmy nagrodzić następujące osoby: 
I miejsce - Julia Wiktorowska ( 23 kg), Dominika Nych ( 22 kg) 
II miejsce - Amelka Stefańska ( 18 kg) 
III miejsce - Kuba Nawrot, Mateusz Idźkowski, Kacper Maciejewski ( po 9 kg). 
Dziękujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wspomagali nasza akcję, przynosząc nawet niewielkie ilości nakrętek. 

Pola Nadziei – finał akcji 

        20 maja wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na rzecz hospicjum przy kościele w Słupnie. Dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie: 
 • Ani Jabłońskiej 
• Dominice Nych 
• Martynie Stasiak 
• Julii Nowackiej 
 • Anielce Machowskiej 

Puszki przekazaliśmy przedstawicielce Caritas. Gdy pieniądze zostaną przeliczone zostaniemy poinformowani, ile udało nam się zebrać. 

Nadzieja … w żółtych barwach

             11 maja dominowały w naszej szkole stroje w kolorze żółtym. Przypomnieliśmy sobie krótko ideę akcji Pola Nadziei , nieodłącznie związanej z żonkilem. Żonkile, które są międzynarodowym symbolem nadziei, zwracają naszą uwagę na ludzi cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. 
Jest im potrzebna nadzieja, ale również wsparcie finansowe. W związku z tym zorganizowaliśmy kiermasz używanych zabawek i książeczek. Dzieci przynosiły niepotrzebne, w dobrym stanie zabawki, które były sprzedawane za drobną kwotę. Oprócz tego, że udało nam się zebrać trochę funduszy, zakupy na naszym kiermaszu sprawiły dzieciom wiele radości.  
           Akcja swój finał będzie miała w najbliższą niedzielę. Wolontariusze z naszej szkoły będą kwestować po Mszach Świętych przy kościele w Słupnie. Zebrane środki finansowe przekażemy na rzecz hospicjum w Płocku 

Pola Nadziei 2017/2018

       W tym roku szkolnym będziemy również współpracować z Caritas Diecezji Płockiej w ramach akcji Pola Nadziei, którą rozpoczęliśmy od zasadzenia żonkili na przyszkolnym trawniku. Wiosną, gdyte kwiaty zakwitną zaczniemy kwestować na rzecz płockiego hospicjum.