Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 roku

       W poniedziałek, 2 września o godzinie 9.00 rano uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Wreszcie w nowej, przestronnej i pięknej sali gimnastycznej. W czasie uroczystości głos zabrali dyrektor szkoły – Pani Jolanta Borowska oraz wójt Gminy Słupno – Pan Marcin Zawadka, który pogratulował naszym stypendystkom i wręczył dyplomy. W tym roku otrzymały je dwie uczennice: Julia Wiktorowska oraz Olga Śliwińska. 
     
 W osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Przerwany marsz.” Miała ona na celu symboliczne dokończenie w tym dniu marszu ówczesnej młodzieży do szkoły. W 1939 roku został on przerwany przez wybuch II wojny światowej. W naszej szkole swoimi wspomnieniami z tamtych lat podzieliła się Pani Henryka Kozakiewicz – przedstawicielka pokolenia wojennego.
 Wszyscy uczestnicy uroczystości obejrzeli także część artystyczną, która przypomniała i upamiętniła bolesne wydarzenia sprzed osiemdziesięciu lat. Pani Dyrektor Jolanta Borowska przedstawiła zagadnienia związane z organizacją nowego roku szkolnego, a na koniec zaprosiła uczniów i rodziców na spotkania z wychowawcami klas.