Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Zadania 
do realizacji

Zadanie 1
         Zapoznajcie się z najpiękniejszymi bibliotekami świata. Mam nadzieję, że zrobią na Was ogromne wrażenie. Naprawdę zapierają dech w piersiach. Zobaczcie sami i przekonajcie się na własne oczy.
Zadanie 2.
         W największych bibliotekach świata można odnaleźć wiele bezcennych "białych kruków", pilnie strzeżonych przed kradzieżą, ale też dostępnych dla oczu czytelników.
        Poszukajcie informacji o najmniejszej, największej, najcięższej, najgrubszej, najpopularniejszej i najdroższej książce na świecie. 

Zadanie 3.
         Hej, hej, hej! Mam dla Was zadanie nr 3! Tym razem.
WYKREŚLANKA. Oczywiście wszystkie hasła związane są z biblioteką! Ciekawa jestem, czy sobie poradzicie. Do dzieła!

Zadanie 4.
Uwaga! Zadanie nr 4. Dziś biblioteczny escape room. Bibliotekarka musi wrócić do rzeczywistości - zmorzył ją sen, z którego nie może się obudzić. Pomożecie jej? Napiszcie do mnie, jakie to były książki.

Uwaga! XVIII Tydzień Bibliotek kończymy wspaniałą informacją! Oto ZŁOTA DWUDZIESTKAksiążek wybranych w Plebiscycie z okazji 20-lecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”! Zobaczcie, czy którąś już czytaliście. Pod linkiem znajdziecie też ostatnie zadanie. A może rozwiążecie je wspólnie z klasą?

Zadanie 5.
      Jaka była ulubiona książka Waszych nauczycieli w dzieciństwie? Co czytali, jak byli mali? Porozmawiajcie - prześlijcie mi tytuły i autorów. RAZEM stworzymy ZŁOTĄ PIĘTNASTKĘ !