Święto szkoły 20

Święto szkoły 2020

24 - 25 września 2020 r.

         24 września rozpoczęliśmy obchody Święta Szkoły, które zorganizowaliśmy w formie pikniku profilaktycznego. Współpracując z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Słupnie, realizujemy Projekt  profilaktyczny Przeciwdziałam, interweniuję i reaguję.  Jest on finansowany ze środków w/w komisji, która ufundowała min. nagrody dla zwycięzców. 
       W tym roku, z uwagi na ograniczenia z powodu pandemii, obchody naszego święta odbyły się w dwóch turach. 24 września świętowali uczniowie klas IV - VIII, a dzień później swoje możliwości prezentowały klasy młodsze. 
         Dopisała nam pogoda i mogliśmy wesoło i zdrowo spędzić czas na dworze. Uczniowie podzieleni na grupy brali udział w konkursach o różnorodnej tematyce, np związanej z historią szkoły, dotyczącej zagadnień ekologicznych, sportowych oraz zagadnień z zakresu profilaktyki uzależnień, o których przypominała uczniom także okolicznościowa dekoracja. Trzeba było mieć dużą wiedzę, by wygrać wśród wielu drużyn. Udało się to zespołowi z klasy VIb. Drugie miejsce zajęła grupa z klasy VII.                  
 Gratulujemy. 
       W drugim dniu naszego święta głównymi bohaterami byli pierwszoklasiści, których uroczyście pasowano na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Mazowieckiej w Liszynie. Tutaj także dzieci stanęły na wysokości zadania, wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu profilaktyki uzależnień, ekologii, a także popisały się sprawnością fizyczną. Naszymi gośćmi byli też rodzice pierwszaków, którzy wspierali swoje pociechy w realizacji zadań. Dla wszystkich uczestników pikniku odbył się także pokaz capoeiry.
        Na zakończenie obu spotkań wszystkie łasuchy zaproszone zostały na kiełbaskę pieczoną w ognisku.