Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”


Konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”      We wrześniu i październiku klasa II bierze udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Głównym celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas młodszych. W klasie są prowadzone zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa Renaty Piątkowskiej oraz maskotek przedstawiających zwierzęta żyjące w lesie, a będących głównymi bohaterami wspomnianej pozycji książkowej. 
       Codzienne, głośne czytanie w domu (dowolnej książki) dokumentowane podpisem rodzica jest nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, którą uczeń umieszcza w albumie „Czytaj codziennie”. Akcja będzie trwała przez 21 dni, a jeśli uczniowie będą chcieli ją kontynuować – to ja - wychowawca - będę z nich bardzo dumna.
      Ponadto 29 września uczniowie wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, które przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze. Głośne czytanie książki przez wszystkich zgromadzonych rodziców poprzedzone było różnorodnymi grami, zabawami, rozwiązywaniem rebusów, zagadek oraz rozpoznawaniem odgłosów zwierząt. W czasie spotkania wszyscy, nie tylko dzieci, mieli wiele uciechy ze wspólnego czytania, co widać na zdjęciach. Nim jednak rodzice przybyli do naszej szkoły – za co im serdecznie dziękujemy – uczniowie wykonali różnorodne, wspaniałe i kolorowe dekoracje w klasie, dotyczące nie tylko samych Słodziaków, ale dużo uwagi poświęcili również poszanowaniu książki wykonując gazetkę ph. ,,O co prosi książka”. Zorganizowali również wystawkę swoich ulubionych książek. Realizując dalsze zadanie konkursowe, uczniowie stworzą komiks dotyczący szkolnych przygód Słodziaków, który pozwolimy sobie przedstawić. Organizatorami konkursu w szkole są nauczyciele klas I – III i biblioteka szkolna. Pomysłodawcą akcji i fundatorem nagród w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” jest sieć sklepów Biedronka”.