Program e Twinning

Program e Twinning

Etwinning w naszej szkole

         Rok szkolny dobiega końca, czas podsumować naszą tegoroczną działalność eTwinningową. eTwinning to społeczność zrzeszająca szkoły, uczniów i nauczycieli, promująca współpracę, kreatywność i inowacyjność, umożliwiająca członkom współdziałanie poprzez realizowanie projektów edukacyjnych o różnej tematyce. W tym roku nasi uczniowie zaangażowani byli w 3 projekty eTwinningowe, które realizowali pod opieką pani Elżbiety Dziub. "What do you want to be" W ramach tego projektu uczniowie ze współpracujących szkół rozwijali wiedzę z zakresu działalności zwodowej i miejsc pracy. W naszej szkole w ramach koła zainteresowań z języka angielskiego klasa II rozwijała słownictwo, tworzyła multimedialną prezentację, projektowała logo, plakat, prezentowała na forum etwinningowym owoce swojej pracy. 
      Wzięliśmy też udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jako zadanie międzynarodowe powstało opowiadanie pt. "IT specialist and an enchanted computer. Za ten projekt otrzymaliśmy Odznakę Jakości eTwinning.
Projekt "Engweb"
      Projekt zakładał wykorzystanie TIK i narzędzi Web 2.0 w celach dydaktycznych na lekcjach języka angielskiego. Każdy z uczestników zapoznawał się z wybieraną poprzez wspólne głosowanie aplikacją oraz wykorzystywał ją na zajęciach do stworzenia własnej pomocy dydatycznej. Efektami naszych działań wymienialiśy się na forum. Dzięki temu projektowi nasi człownkowie koła zaintereswań z klasy V i VI pracowali m.in. z narzędziami takimi jak: Wordart, Postermywall, Learninapps, Quizlet, Chatterpix, Cram. Jako zadanie międzynarodowe powstał akrostych dotyczący bezpiecznego korzystania z sieci oraz kalendarz stworzony z grafik łączących uczniowskie skojarzenia z danymi miesiącami.    
         Za ten projekt otrzymaliśy Odznakę Jakości etwinning.
Projekt "My day" 
      W tym projekcie uczniowie porównywali swój dzień do dnia kolegów z innych krajów. Wykorzystywali do tego apliakcję Chatterpix, a praca z nią przyniosła wiele radości. Co więcej, czasie realizacji projektu udało nam się porozmawiać z uczniami z jednej z partnerskich szkół, co okazało się niezwykle ciekawym i motywującym doświadczeniem.         Jako zadanie międzynarodowe dołożyliśy swoją cegiełkę do gry stworzonej na platformie learninapps.com.
Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.