Aktualności 2017/2018

Aktualności 2017/2018

Byliśmy na biwaku

W dniach 23-24 marca po raz kolejny na terenie Szkoły Podstawowej im Ziemi Mazowieckiej w Liszynie odbył się biwak. Tym razem tematem przewodnim były ogień i las czyli: „ Płonie ognisko w lesie”. W biwaku wzięła udział gromada zuchowa „Przyjaciele Lasu” i 64 Drużyna Harcerska „Solaris”. Zaczęliśmy w piątek wieczorem od apelu i gawędy wprowadzającej w tematykę biwaku. Kolejny punkt programu to obrzędowe ognisko, gdzie śpiewaliśmy piosenki i pląsaliśmy, dziękujemy panu Darkowi za akompaniament na gitarze. Niespodzianką dla zuchów była Obietnica Zuchowa , a dla harcerzy Przyrzecznie Harcerskie, które złożyły przed dh Anią Habaj i dh Gosią Adamkowską. Po tych niespodziankach razem późną nocą uczciliśmy te ważne wydarzenia tortem. Do gromady dołączyło aż 10 zuchów :), a Przyrzeczenie złożyło 9 harcerek i 1 harcerz. W sobotę zuchy wykonując różne zadania ( min kukiełki, leśne kryjówki, biorąc udział w podchodach i zabawach w lesie) zdobywały sprawność Robin Hooda, a harcerze Ognika. Biwak zakończył się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i słodkich pianek. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu posiłków i ogniska. 
 pwd Joanna Miaśkiewicz – Świrska
 pwd Eliza Golatowska  

Luty 2018

Obecnie przygotowujemy się do biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku w terminie 23/24.02.2018. 
Witamy też serdecznie w naszych szeregach nowe harcerki. Jesteśmy także w trakcie kompletowania umundurowania aby na biwaku z okazji DMB zaprezentować się już w pełnym umundurowaniu. Staramy się także o zakończenie okresu próbnego naszej drużyny. Styczeń 2018

.

Styczeń 2018 
    W styczniu odbyły się tylko 2 zbiórki z powodu ferii zimowch. Wzięliśmy udział w WOŚP, niektórzy zbierając pieniądze do puszek jako wolontariusze a niektórzy wspierając stoisko Szkoły Podstawowej im Ziemi Mazowieckiej w Liszynie na hali w Słupnie. Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy upiekli chleby na tą akcję, pomagali przy obsłudze stoiska a także dla pani Angeliki Niedzielskiej za pyszny smalec i ogórki. Mam nadzieję że zawsze będziemy mogli liczyć na Państwa pomoc i już wkrótce przy naszej drużynie i gromadzie powstaną Koła Przyjaciół Harcerstwa, czym będziemy mogli się poszczycić na forum Hufca Płock.  

Grudzień 2017

    24.12.2017 delegacja zuchów (Julia Cholewińska i Marta Świrska) i harcerzy (Milena Miaśkiewicz i Dominika Nych) wraz z drużynową Joanną Miaśkiewicz-Świrską przekazała Betlejemskie Światełko Pokoju w 3 parafiach:

 

 - kościół pw. Świętego Anastazego i Wincentego w Święcieńcu 
 - kościół pw. Świętego Marcina w Słupnie
 - kościół pw. Świętego Wojciecha w Płocku.

20.12.2017

Delegacja naszej drużyny (Milena Miaśkiewicz, Martyna Stasiak i Amelka Nawrot) brała udział w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światełka Pokoju, które w tym roku odbyło się w Przedszkolu nr 34 im. Kubusia Puchatka i jego Przyjaciół w Płocku. Następnie podczas wigilii szkolnej Światełko zostało przekazane wszystkim, którzy tylko chcieli zabrać je ze sobą do domu na ten świąteczny czas.

Z opóźnieniem zorganizowaliśmy zbiórkę mikołajkową, gdzie wymieniliśmy się własnoręcznie przygotowanymi prezentami.

Listopad 2017

10-12.11.2017 

     Wzięliśmy udział w biwaku ‘Raduje się serce” z okazji 11 listopada. Biwak odbył się w Płocku w Szkole Podstawowej nr 11. W piątek wzięliśmy udział w grze „Szkolenie rekrutów” na terenie szkoły. 

       W sobotę była gra „Niepodległe Prawa Człowieka”  Dużo  chodzenia po Płocku, bardzo ciekawe zadania i pierwsze miejsce dla naszej drużyny. Wzięliśmy także udział w Mszy świętej w Katedrze a następnie w uroczystościach miejskich pod Płytą Nieznanego Żołnierza. Także w sobotę, wieczorem, odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej, podczas którego zaśpiewaliśmy 9 piosenek patriotycznych i legionowych. 

A w niedzielę uroczysty apel na zakończenie biwaku.

Październik 2017 

Wspólnie z gromadą zuchową obchodziliśmy Andrzejki, były wróżby, dobra zabawa i dużo śmiechu a drużynowa prezentowała się tak: 

21.10.2017 

       Nasza drużyna wzięła udział w 57 Centralnym Zlocie Młodzieży "Palmiry". Choć pogoda nas nie rozpieszczała i tak było warto. Po zakończeniu części turystycznej przy „Jeżykach” wzięliśmy udział w apelu głównym na Cmentarzu w Palmirach. Podczas apelu Aniela Machowska wspaniale reprezentowała naszą drużynę w Poczcie Sztandarowym a drużynowa wraz z komendantem Hufca złożyła kwiaty. 

Mamy nadzieję że na 58 Centralnym Zlocie Młodzieży "Palmiry" też nas nie zabraknie.

13 - 14 października 2017

 Wspólnie z gromadą zuchową wzięliśmy udział w biwaku ‘InO mi się nie zgub” gdzie mieliśmy okazję trochę porywalizować, trochę się pointegrować, 
popląsać, mieliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski a w sobotę rano po spacerze w poszukiwaniu Pomnika Przyrody w doskonałych humorach wróciliśmy do domów.  

Wrzesień 2017

 29.09.2017 Wzięliśmy udział w Harcerskim Starcie, który rozpoczął się na Placu Obrońców Warszawy w Płocku gdzie odbył się uroczysty apel Hufca a drużynowa otrzymała z rąk komendanta Hufca granatowy sznur.  

         Następnie wszyscy przemaszerowaliśmy do Stanicy Harcerskiej im. Geni Majdeckiej, gdzie mogliśmy zwiedzić świeżo otwartą Izbę Historyczną Hufca Płock i wpisać się do Księgi Pamiątkowej.

     Autokarami przejechaliśmy do Borowiczek na teren Miejskiego Przedszkola nr 34, gdzie odbyło się uroczyste ognisko, a następnie mogliśmy upiec kiełbaski.

06.09.2017

 Nasza drużyna rozpoczęła działanie. Pierwsze było przekazanie zuchów, którzy przeszli do czwartej klasy. Z przekazanej przez druhnę Elizę szóstki zuchów piątka jest nadal w drużynie harcerskiej. Następnie odbyła się zbiórka naborowa, a potem, w kolejnych tygodniach zapoznawaliśmy się z historią harcerstwa na świecie i na ziemiach polskich i z tym, co jest dla nas najważniejsze tj. Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie.