Galeria 30/18


Galeria 30/18                     Dzień Pluszowego Misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

            26 XI 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole - już po raz kolejny - Światowy Dzień Pluszowego Misia, którego adresatami byli uczniowie z klas O - II. Jest on dla najmłodszych uczniów ważny i szczególny, dlatego został włączony na stałe do szkolnego kalendarza imprez. Dziś wszystkie dzieci mile nas zaskoczyły, ponieważ przyszły do placówki ze swoim przyjacielem – Misiem. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych i do tego w różnych kolorach. 
          Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca, nawet panie przyniosły swoje pluszaki. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim przyjaciołom. Podczas obchodów dzieci obejrzały prezentację multimedialną o życiu niedźwiedzi, o znanych misiach filmowych, rozwiązywały zagadki, szarady, uczyły się wesołych pląsów. Hasłem przewodnim zabawy było powiedzenie Czy to wczoraj czy to dziś, każdemu jest potrzebny miś. Całe spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa zwłaszcza, gdy kosztowaliśmy misiowe co nieco
          Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tym łączy się właśnie Pluszowy Miś - przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Staraliśmy się uświadomić dzieciom że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.