Pola Nadziei 2018/2019

Pola Nadziei 2018/2019

Czas podsumowań… 

12 czerwca podczas krótkiego apelu wręczone zostały dzieciom dyplomy za udział w konkursach: • Amelka Stefańska z klasy IV b otrzymała wyróżnienie w diecezjalnym konkursie plastycznym: „Ewangelia wg św. Łukasza widziana oczami dziecka • Tosia Niewinowska została wyróżniona w etapie diecezjalnym konkursu : „Męka Pańska w oczach dzieci i młodzieży • Dominika Nych, Julia Wiktorowska, Maja i Kacper Maciejewscy zajęli I miejsce w szkolnym etapie konkursu „Nakrętka na wagę zdrowia”. Gratulujemy! Dziękujemy również pozostałym uczniom, którzy przynosili plastikowe nakrętki. Łącznie w całej szkole zebraliśmy ponad 200 kg tego surowca.    

Pola Nadziei - ciąg dalszy

19 maja 2019 roku 
    W niedzielę 19 maja 2019 r., podczas każdej Mszy Świętej, wolontariusze z naszej szkoły kwestowali przed kościołem w Słupnie. Mamy nadzieję, że dzięki ofiarności wielu ludzi udało nam się zebrać znaczną kwotę.
     Pieniądze przekazane zostały do siedziby Caritas, gdzie zostaną przeliczone i rozdysponowane w odpowiedni sposób. Celem akcji Pola Nadziei jest nie tylko zebranie środków, tak bardzo potrzebnych, ale również ciągłe uwrażliwianie młodego człowieka na cierpienie, ból i potrzebę wyciągnięcia pomocnej dłoni. Z pewnością wpływają pozytywnie na wrażliwość serca i w dużym stopniu kształtują postawę altruistyczną. 

Pola Nadziei 2019

Zbiórki pieniędzy w ramach kampanii “Pola Nadziei” 
    W kwietniu zorganizowaliśmy w szkole kiermasz używanych zabawek, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Dzieci mogły zakupić m.in. pluszaki, lalki oraz książeczki za niedużą kwotę, wspierając w ten sposób akcję na rzecz hospicjum.  

Podsumowanie akcji Góra Grosza
i wręczenie dyplomów za udział w konkursach

           W tym roku szkolnym w ramach akcji „Góra Grosza” udało nam się zebrać 290 zł. Szczególne podziękowania należą się klasie IV a, która na czele z wychowawczynią p. E. Grzelak zebrała kwotę 104.60 gr. Za szczególne zaangażowanie w to przedsięwzięcie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Dyplomy uznania zostały wręczone również uczniom, którzy brali udział w konkursie biblijnym „EDI - Biblia i Przypowieści biblijne” i w konkursie Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. Gratulujemy!    

     Inauguracja akcji Pola Nadziei 2018/2019

 W sobotę, 8 września pięć wolontariuszek z naszej szkoły , pod opieką pani Ewy Popowskiej brało udział w uroczystej inauguracji kampanii „Pola Nadziei 2017/2018” realizowanej przez Caritas Diecezji Płockiej. Spotkanie odbyło się już kolejny raz w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym w Popowie Letnisko k. Warszawy. Na wstępie została odprawiona uroczysta Msza święta, podczas której ksiądz dyrektor Szczepan Bugaj podziękował wszystkim wolontariuszom za pomoc, chęć działania i duże zaangażowanie w akcje charytatywne Caritas Diecezji Płockiej. Po Mszy Św. był czas na obiad, a po obiedzie wiele atrakcji; ciekawe zabawy prowadzone przez doświadczonych animatorów. Na zakończenie spotkania można było się posilić przysmakami z grilla. Po całodziennych rozgrywkach wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.   

Więcej zdjęć: Galeria W1/18