Etwinning

Etwinning 2021

Rok szkolny dobiega końca, pora podsumować nasze działania w międzynarodowym programie Etwinning. W tym roku udało nam się aktywnie uczestniczyć w 3 eTwinningowych projektach. ‘Evolution of education’ to projekt skierowany dla klasy IV, w którym dzieci porównywały z rówieśnikami z innych krajów swoje odczucia związane z pandemią i zdalną edukacją, a wszystko to za pomocą narzędzi Web 2.0. 
Powstawały wspólne gry, nagrania, e-book z ilustracjami emocji, a finalnie nastąpiła wymiana korespondencji pomiędzy uczestnikami.  
‘How much fun is to know each other’ to działania, w które zaangażowała się klasa III, która z przyjemnością podjęła współpracę z rówieśnikami z Hiszpanii, Grecji i Turcji. Razem stworzyli wirtualną grę ‘Zgadnij kto’ opartą o ich awatary, wymienili przepisy na tradycyjne dania, wcielili się w rolę kelnerów i klientów odgrywając i nagrywając scenki, a finalnie stworzyli mapę miasta marzeń, na której każdy z partnerów zaprojektował swój fragment. ‘For water’ to projekt z ważnym przesłaniem. Uczniowie klasy IV poszerzali własną wiedzę, a także edukowali innych przypominając im ważną rolę wody i potrzebę rozsądnego nią gospodarowania. W ramach działań projektowych powstały proekologiczne slogany, prace plastyczne, filmiki, gry i quizy edukacyjne, eksperymenty, ale najważniejszym osiągnięciem było zwiększenie świadomości na temat zasobów wodnych i potrzeby oszczędzania wody.