Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

W Liszynie też są wakacje.

Wakacje stały się faktem. Cieszą się z nich także uczniowie z naszej szkoły. Mają wiele powodów do radości. Kilka dni temu ósmoklasiści odebrali wyniki egzaminu i okazało się, że mogą być z siebie dumni. Średni wynik naszej szkoły z języka polskiego to 80%, co oznacza 9 staninę – najwyższą z możliwych. Zdecydowanie wyżej od średniej ogólnopolskiej (63%), powiatowej 61%) oraz gminnej (66%). Najlepszymi wynikami mogą tutaj pochwalić się Magda i Piotr – po 94%. Także z matematyki średnia szkoły w Liszynie (55,8%, czyli 7 stanina) jest wyższa od średniej ogólnopolskiej (45%), powiatowej (40%) oraz gminnej (43%). Najlepszy wynik otrzymał Piotr – 93%. Bardzo dobre notowania są również z języka angielskiego. Wynik 61,4% (7 stanina) też jest wyższy od średniej ogólnopolskiej (59%), powiatowej (49%) oraz gminnej (58%). Wspaniale wypadli tutaj dwaj uczniowie – Piotr (98%) oraz Kacper (93%). Gratulujemy nie tylko ósmoklasistom. 
Także nasi najmłodsi uczniowie z klas I i II mają powód do dumy. W klasie pierwszej dwoje dzieci – Julia i Gracjan – zajęło pierwsze miejsca w ogólnopolskim konkursie Zuch z edukacji matematycznej. Pozostali uczestnicy z klas I i II zakończyli zmagania 

z tytułem laureata, zdobywając miejsca w pierwszej dziesiątce. Wielu uczniów otrzymało dzisiaj nagrody książkowe oraz świadectwa z czerwonym paskiem, legitymując się średnią ocen powyżej pięciu. Dzisiaj docenione zostały nie tylko zasługi na polu edukacyjnym. Wyróżnienia i nagrody odebrali także ci, którzy wykazali się dużą aktywnością w pracy na rzecz szkoły. Wśród docenionych znaleźli się również rodzice, niejednokrotnie służący pomocą w realizacji wielu trudnych oraz pracochłonnych zadań. 
Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy.